Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Walentynki

Jednym z najpopularniejszych świąt są walentynki. Tak zwane święto zakochanych, które odbywa się 14 lutego i są idealną okazją do tego, aby wyrazić swoje uczucia. Nazwa tego święta pochodzi od świętego Walentego. Tradycją w obchodzeniu tego dnia stało się wysyłanie listów miłosnych z ciekawym, wierszowanym tekstem.

Zdarza się, że walentynki są mylone ze zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, którego głównym celem jest poszukiwanie wybranki serca. Cały ten proces odbywa się poprzez losowanie jest imienia z urny. Z tego właśnie powodu święto zakochanych możemy kojarzyć z takimi postaciami jak Kupidyn. W rzeczywistości ta mitologiczna postać  nie ma rzeczywistego połączenia z tym oto świętem. 

Obchody tego święta cieszą się ogromną popularnością nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci i młodzież. Często z tego powodu, w szkołach, organizuje się specjalne pojemniki do których można wrzucić list, serduszko lub walentynkę skierowaną do konkretnej osoby. Dorośli również mogą pójść w tym kierunku, wysyłając kwiaty lub jakiś inny upominek z karteczką od tajemniczego wielbiciela. Jest to idealny wybór dla osób w związku jak i poza nim. Dzięki miłemu połączeniu tajemniczości z romantyzmem. 

Z okazji walentynek można również wręczyć bardziej uniwersalne prezenty. Idealnie sprawdzą się prezenty do użytku codziennego. Takie, które każdego dnia będą nam przypominać o ukochanej osobie. Mogą to być przedmioty, które równocześnie będa zdobić nasze mieszkanie, dodawać mu uroku. 

 

Dlaczego warto wręczyć upominek prosto z serca?

Często nasuwa nam się pytanie “CZY i DLACZEGO warto wręczać innym osobom prezenty?”. Jest to bardzo proste pytanie na które odpowiedź jest równie prosta. Oczywiście, że warto! 

Dzięki upominkowi, pokazujemy to, że przedewszystkim PAMIĘTAMY! Jest to ważny aspekt w naszym życiu, pamięć o ważnych dla nas osobach. W czasach, w których świat w niesamowicie, zastraszającym tempie pędzi do przodu. Często nie oglądając się za siebie. Pochłaniając nas wszystkich w całości. Jesteśmy zmuszeni pędzić razem z nim, często nieświadomie zapominając o wszystkim dookoła. Zatracając się w smutnej rzeczywistości, w której wiecznie brakuje nam czasu, a świat wirtualny wchłonął nas doszczętnie, nie wywołując już zdziwienia. Nie pamiętamy. Zapominamy. Nie doceniamy.

Taki drobny, niedrogi gest, znaczący kosmos. W świecie, gdzie często wszystko dostajemy na tacy, nie musimy się starać, przejmować czy zastanawiać. Codzienne życie staje się oczywiste, obecność ludzi w naszym życiu jest oczywista. Nie dziękujemy, bo jest to rzecz tak oczywista, jak tylko oczywistość może być oczywista. Nie przepraszamy.

Upominek ma ogromną moc. Potrafi złączyć ludzkie serca, stopić lody oraz ocieplić wszystkie stosunki. Dzięki upominkom możemy wyrazić uczucia, które ciężko jest nam ubrać w słowa. Możemy w ten sposób przekazać nasze najgłębsze przeprosiny. Okazać szczery szacunek oraz wdzięczność za otrzymane dobro. Podziękować za te wszystkie oczywistości, a osoby którym trudno jest okazywać uczucia, mogą w prosty sposób pokazać to, że im zależy oraz, że kochają

Często prezentem można również wyrazić fakt, że cieszymy się z czyjegoś szczęścia. Możemy cieszyć się tym wszystkim razem z tą osoba, przeżywać te chwilę razem z nią oraz kibicować jej  w dalszej podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium