Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Upominki - Prezent na Dzień Kobiet

Dzień kobiet obchodzony jest 8 marca. Tradycja ta trwa już od 1910 roku. W ten wyjątkowy dzień, kobiety są obdarowywane różnymi podarunkami. Dawniej często wręczano kobietą goździki i tulipany oraz rzeczy użytku codziennego takie jak rajstopy czy mydło. Aktualnie najpopularniejszymi prezentami są kwiaty oraz słodycze. 

Wracając do uznania Dnia Kobiet, data 8 marca 1910 roku, nie jest to pierwszą ustanowioną datą Dnia Kobiet na świecie. Uprzedzić nas zdążyły Stany Zjednoczone o ponad rok. Określili oni datę swojego święta na 28 lutego. Decyzja ta została podjęta przez Socjopatyczną Partię Ameryki. Jednak ogólna historia jego powstania jest niezwykle mroczna. Historia zapoczątkowana została licznie występującymi strajkami na przełomie 1909 oraz 1910 roku, które dotyczyły złych warunków pracy. 

W 1910 roku w Kopenhadze ustanowiono obchody Dnia Kobiet na całym świecie. Głównym celem było rozpowszechnianie praw kobiet. W ten sposób zaczęto budować społeczne wsparcie dla niesprawiedliwie traktowanych kobiet. Miało to na celu uświadamiać społeczeństwo. Rozpoczęto w ten sposób walkę o powszechne prawa wyborcze dla kobiet. Spotkanie zostało zorganizowane przez Międzynarodówkę Socjalistyczną. 

Już rok później Dzień ten był obchodzony w kilku krajach. Między innymi w Niemczech oraz Szwajcarii. Do celebrowania tego święta dołączyły się również Dania oraz Austria, dążąc do zaprzestania dyskryminacji kobiet. Wówczas zaczęto naciskać na równouprawnienie w obejmowaniu stanowisk publicznych.

Następnie w 25 marca, tego samego roku doszło do pożaru, który pochłonął ponad sto osób. Przyczyną tak wielkiej tragedi było zamknięcie przez właścicieli klatek schodowych oraz wyjść z budynku. Oczywiście całe zdarzenie wywołało lawinę oburzenia. Rok po roku do protestów dołączały się kolejne kobiety oraz kolejne kraje zaczęły uznawać i świętować  Dzień Kobiet.

Aktualnie święto to jest obchodzone prawie w całej Eurazji. Kobiety są wszechobecnie doceniane oraz szanowane. A prezenty, które otrzymują często są bardzo eleganckie oraz wyszukane. Święto te stanowi teraz symbol drogi którą musiały przejść kobiety dla równego traktowania, godnych warunków życia i pracy.

Upominki - Prezent na Dzień Kobiet

Jeśli mielibyśmy skupić się na specjalnych dniach w których można wręczać prezenty, jest ich naprawdę sporo. Od konkretnych corocznych świąt, po rzadkie, prywatne okazję. Okazję do świętowania tak naprawdę tworzymy sobie sami.

W tej kategorii możemy skupić się na poszczególnych przypadkach. Tych najbardziej popularnych oraz najczęściej występujących. Pomimo swojej popularności nadal zdarza się, że mamy problemy wyborem odpowiedniego prezentu. 

Dzięki niesamowicie dużemu wyborowi często ciężko jest zdecydować się, który prezent okaże się bardziej odpowiedni dla tej konkretnej osoby. Pod uwagę musimy wziąć bardzo dużo aspektów. Przede wszystkim fakt, że ten prezent nie jest dla nas. Nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie naszymi osobistymi wyborami, preferencjami oraz upodobaniami.

Na tym właśnie polega sztuka wręczania prezentów. Wymaga od nas skupienia, koncentracji oraz porządnej analizy. Powinniśmy pomyśleć o każdym za i przeciw. Zastanowić się nad wieloma aspektami, sporządzić plan oraz posiadać w zanadrzu kilka wyborów. W razie problemów zawsze możemy wybrać ścieżkę na skróty i po prostu, prosto z mostu, zapytać się osoby, której chcemy wręczyć prezent: co preferuje, co okazałoby się dla niej potrzebne oraz pomocne, ewentualnie czy może ma już upatrzony jakiś prezent, który chciałaby dostać. 

Wadą, którą za sobą niesie ten sposób jest to, że wręczony prezent zostanie pozbawiony tajemniczości, nieprzewidywalności oraz efektu zaskoczenia. Są to poważne wady, jednak jak najbardziej do przeżycia. W zamian za brak tych oto wrażeń, będziemy mieli pewność, że prezent będzie trafiony, oczekiwany oraz bardzo pożądany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium