Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Imieniny

Imieniny są zwyczajem obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego z kalendarza liturgicznego, który jest przypisywany do niego imieniem. Zwyczaj ten jest niezwykle popularny w Polsce jak i poza granicami naszego kraju, u blisko sąsiadujących z nami państw. 

Obchody imienin odbywają się poprzez złożenie solenizantowi życzeń. Zdarza się, że z tej okazji organizowane są imprezy bardziej lub mniej huczne. Wraz z organizowaną z tego powodu imprezą trzeba liczyć się z tym, że warto byłoby przygotować dla solenizanta jakiś drobny upominek. Z okazji imienin tak naprawdę nie ma gotowego wzoru. Może to być wszystko. Od prezentów typowo skierowanych w to święto, z konkretnym imieniem, po prezenty całkowicie uniwersalne. W obu przypadkach prezent będzie odpowiedni. Przy wyborze upominku, najważniejszą rzeczą jest skupić się na osobistych preferencjach osoby, która ma otrzymać upominek. 

Jeśli ich nie znamy, warto wybrać prezent naprawdę uniwersalny. Taki, który na pewno się przyda oraz wyglądem i kolorem wpasuje się w każdy wystrój. Może to być skarbonka do zbierania oszczędności. W ten sposób możemy zachęcić solenizanta do odkładania drobnej ilości gotówki na wybrany przez niego cel. Sprawimy w ten sposób, że będzie w stanie prędzej czy później spełnić swoje marzenie. Innym uniwersalnym pomysłem mogą być piękne, intensywne zapachy. Inwestycja w dobrej jakości, atrakcyjne nuty zapachowe również się sprawdzi. 

Dlaczego warto wręczyć upominek prosto z serca?

Często nasuwa nam się pytanie “CZY i DLACZEGO warto wręczać innym osobom prezenty?”. Jest to bardzo proste pytanie na które odpowiedź jest równie prosta. Oczywiście, że warto! 

Dzięki upominkowi, pokazujemy to, że przedewszystkim PAMIĘTAMY! Jest to ważny aspekt w naszym życiu, pamięć o ważnych dla nas osobach. W czasach, w których świat w niesamowicie, zastraszającym tempie pędzi do przodu. Często nie oglądając się za siebie. Pochłaniając nas wszystkich w całości. Jesteśmy zmuszeni pędzić razem z nim, często nieświadomie zapominając o wszystkim dookoła. Zatracając się w smutnej rzeczywistości, w której wiecznie brakuje nam czasu, a świat wirtualny wchłonął nas doszczętnie, nie wywołując już zdziwienia. Nie pamiętamy. Zapominamy. Nie doceniamy.

Taki drobny, niedrogi gest, znaczący kosmos. W świecie, gdzie często wszystko dostajemy na tacy, nie musimy się starać, przejmować czy zastanawiać. Codzienne życie staje się oczywiste, obecność ludzi w naszym życiu jest oczywista. Nie dziękujemy, bo jest to rzecz tak oczywista, jak tylko oczywistość może być oczywista. Nie przepraszamy.

Upominek ma ogromną moc. Potrafi złączyć ludzkie serca, stopić lody oraz ocieplić wszystkie stosunki. Dzięki upominkom możemy wyrazić uczucia, które ciężko jest nam ubrać w słowa. Możemy w ten sposób przekazać nasze najgłębsze przeprosiny. Okazać szczery szacunek oraz wdzięczność za otrzymane dobro. Podziękować za te wszystkie oczywistości, a osoby którym trudno jest okazywać uczucia, mogą w prosty sposób pokazać to, że im zależy oraz, że kochają

Często prezentem można również wyrazić fakt, że cieszymy się z czyjegoś szczęścia. Możemy cieszyć się tym wszystkim razem z tą osoba, przeżywać te chwilę razem z nią oraz kibicować jej  w dalszej podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium