Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Chrzciny

Chrzest jest to  chrześcijański obrzęd praktykowany od wielu, wielu lat. Ma na celu nawrócenie oraz oczyszczenie z grzechów.  Powodem dla którego dzieci w tak młodym wieku przyjmują chrzest święty, jest tradycja zmywania grzechu pierworodnego z niemowląt tuż po narodzeniu. W ten sposób niemowlę jest również przyjmowane do wspólnoty Kościoła. 

W całej tej uroczystości przeważnie udział bierze cała bliska rodzina. Jest to niezwykle ważna chwila dla rodzin wierzących, ponieważ najmłodszy członek rodziny zostaje przyjęty do wspólnoty parafialnej z otwartymi rękoma. Częstą praktyką podczas otrzymywania Chrztu Świętego jest nadanie nowego imienia. Musi zostać ono dobrze przemyślane. Podczas dobierania odpowiedniego imienia najlepiej skupić się na znaczeniu imienia.

Dobrym pomysłem jest wybranie imienia chrześcijańskiego. Posiadają one dobrą przeszłość w historii chrześcijańskiej. Imiona świętych również powinny być dobrym wyborem.  Wierzy się, że od chwili przyjęcia Chrztu Świętego dziecko jest chronione. Imię wybrane od Świętego sprawi, że dziecko będzie przez niego dodatkowo chronione. Po zakończeniu uroczystości chrztu świętego, wszyscy zaproszeni goście udają się na ucztę.

Podczas brania udziału w świętowaniu tego przedsięwzięcia, zaproszeni goście często przynoszą ze sobą drobne upominki dla niemowlęcia lub młodych rodziców. Wręczone prezenty powinny być przemyślane oraz przydatne. Jako pamiątkę chrztu świętego można wręczyć ekskluzywną skarbonkę z pięknym napisem. Posłuży ona młodym rodzicom do odkładaniu pieniędzy dla malucha. Innymi Dobrymi prezentami będą upominki, które bezpośrednio przydadzą się maluchowi. Na przykład rzeczy codziennego użytku, na przykład łagodny szampon do włosów.

Dlaczego warto wręczyć upominek prosto z serca?

Często nasuwa nam się pytanie “CZY i DLACZEGO warto wręczać innym osobom prezenty?”. Jest to bardzo proste pytanie na które odpowiedź jest równie prosta. Oczywiście, że warto! 

Dzięki upominkowi, pokazujemy to, że przedewszystkim PAMIĘTAMY! Jest to ważny aspekt w naszym życiu, pamięć o ważnych dla nas osobach. W czasach, w których świat w niesamowicie, zastraszającym tempie pędzi do przodu. Często nie oglądając się za siebie. Pochłaniając nas wszystkich w całości. Jesteśmy zmuszeni pędzić razem z nim, często nieświadomie zapominając o wszystkim dookoła. Zatracając się w smutnej rzeczywistości, w której wiecznie brakuje nam czasu, a świat wirtualny wchłonął nas doszczętnie, nie wywołując już zdziwienia. Nie pamiętamy. Zapominamy. Nie doceniamy.

Taki drobny, niedrogi gest, znaczący kosmos. W świecie, gdzie często wszystko dostajemy na tacy, nie musimy się starać, przejmować czy zastanawiać. Codzienne życie staje się oczywiste, obecność ludzi w naszym życiu jest oczywista. Nie dziękujemy, bo jest to rzecz tak oczywista, jak tylko oczywistość może być oczywista. Nie przepraszamy.

Upominek ma ogromną moc. Potrafi złączyć ludzkie serca, stopić lody oraz ocieplić wszystkie stosunki. Dzięki upominkom możemy wyrazić uczucia, które ciężko jest nam ubrać w słowa. Możemy w ten sposób przekazać nasze najgłębsze przeprosiny. Okazać szczery szacunek oraz wdzięczność za otrzymane dobro. Podziękować za te wszystkie oczywistości, a osoby którym trudno jest okazywać uczucia, mogą w prosty sposób pokazać to, że im zależy oraz, że kochają

Często prezentem można również wyrazić fakt, że cieszymy się z czyjegoś szczęścia. Możemy cieszyć się tym wszystkim razem z tą osoba, przeżywać te chwilę razem z nią oraz kibicować jej  w dalszej podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium